top of page

Cilt Bakımı  için DNA Testi Eczanenizden Tüketiciye sunulmak üzere Ar-ge Çalışması

sürmektedir.

Cildinize özen göstermek

Bu bölümde, örneğin dermiste glikoz ile meydana gelen ve cildin hızlandırılmış yaşlanmasının ve sarkık ve sarkıklığa neden olan deri iltihabının ana nedenlerinden biri olan glikasyonu etkileyen belirli genetik belirteçleri analiz edeceğiz. çatlamış cilt. Glikasyona olumsuz genetik yatkınlığı olan kişiler için oldukça etkili spesifik tedaviler vardır.

Oksidatif stres

cilt yaşlanmasının en büyük nedenlerinden bir diğeridir. Vücudumuzun kendi antioksidan sistemi vardır, ancak hepsinin eşit derecede etkili bir sistemi yoktur. Genetik verilerimiz boyunca vücudumuzun bu yönde nasıl davrandığını görebiliriz ve genomiğimize göre bu süreçte ona nasıl yardımcı olabileceğimizi göreceğiz. Aynı şey kirlilikle başa çıkma yeteneğimiz, dermal hassasiyetimiz, cilt iltihabına yatkınlığımız, akne, varisli damarlar vb. için de geçerlidir. Cilt bakımı stratejimizi tasarlarken çok alakalı bilgiler.

Güneş ve cildiniz

Herkes güneşe karşı aynı hassasiyete sahip değildir ve bu bizim ölçebileceğimiz bir şeydir. Bu aynı zamanda bronzlaşma kapasitesi ve hatta güneş lekelerine yatkınlığımız için de geçerlidir. Foto-yaşlanma, cilt bakımında bir diğer önemli konudur ve herkes aynı genetik yatkınlığa sahip değildir, bu nedenle herkese aynı şekilde davranmamalıyız. Genlerinizi dinleyin ve cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı verin.

Cildinizi besleyin

Cildinize bakmanın ilk yolu içeridendir. Vitaminler ve mineraller cilt sağlığınızda çok önemli bir rol oynar. Son araştırmalar, belirli vitaminlerin cilt sağlığında nasıl önemli bir rol oynadığını göstermiştir. Ve yine, bu vitaminleri nasıl özümsediğimiz de genlerimiz tarafından belirlenir. Genetik bilgilerinize göre B6, B12, B2, C, D gibi bazı vitaminlerin ve folik asit veya Omega 3 ve 6 yağ asitleri gibi diğer temel besinlerin emilim eksikliğine yatkınlığınızı görebiliriz.

Bu temel bilgiyi bilmek, ne tür yiyecekleri daha sık tüketmemiz gerektiğini ve hatta ne tür kremlerin özellikle cildimiz için faydalı olabileceğini görmemize yardımcı olur.

Bu rapordan en iyi şekilde yararlanmak için Cilt Bakım Uzmanınızla paylaşın ve tüm sorularınız için Genetik Danışmanlıktan yararlanın

bottom of page