top of page

DNA SPOR TESTİ;
 

"Her şey genlerimizde yazılı."

 

Bu DNA Performans Testi aşağıdaki bölümler şeklinde ayrı hızlı test olması için çalısılmaktadır

 
Spor Profili
 
Dayanıklılık ve patlayıcı sporlarda performans gösterme eğiliminizi ve genlerinizi analiz edeceğiz. Genlerinizde yazılı olan aerobik kapasiteyi (VO2max) ve sporla ilgili diğer yetenekleri inceleyecektir.
 
Kas Profili
 
Kuvvet antrenmanlarına kaslarınızın yatkınlığını göreceğiz. Genlerinizin kaslarınızın yorgunluğa karşı direnci hakkında ne söylediğini görebiliriz ve hatta genetik kodunuza dayanarak kaslarınızın yenilenme kapasitesini değerlendirebilmesi amaçlanmaktadır.
 
Metabolik Profil
 
Egzersiz herkesi aynı şekilde etkilemez. Genetik kodunuzda, sporun faydalarına olan genel yatkınlığınızı görebiliriz: kilo vermeye nasıl yatkın olduğunuzu, insülin duyarlılığınızı ve spor performansınızı ve hatta egzersiz yoluyla kolesterolü düşürme eğiliminizi.
 
Kardiyovasküler Profil
 
Kan basıncınızın egzersize nasıl tepki verebileceği ve hatta düzenli egzersizle düşürme eğiliminiz hakkında genlerinizin ne söylediğini görebiliriz. Genetiğinizin, egzersizin HDL kolesterolünüzü nasıl düşürebileceği üzerindeki etkisini ve egzersiz yaparak ortalama kalp atış hızınızı ne kadar kolay azaltabileceğinizi anlayabilme amaçlanmaktadır.
 
Yaralanma Riski
 
Birkaç çalışma, belirli genotipleri, örneğin eklemleri içeren belirli yaralanma türlerine maruz kalmaya yatkınlıkla ilişkilendirmiştir. Bazı genlerde ifade edilen ve bağlarda daha fazla kırılganlık ile ilişkili bu yatkınlık ve Aşil tendonu sorunları gibi diğer spesifik patolojiler hakkında size bilgi verebiliriz.

bottom of page